Akcja promocji w 35. rocznicę pogrzebu bł. ks. Jerzego

Wikipedia Licencja: CC BY 4.0, Link do licencji: https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/ Link do autora: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Mach240390

Zdjęcie kościoła wykonane przez: Mach240390, licencja: CC BY 4.0, Wikipedia

W niedzielę 3 listopada przypadła 35. rocznica pogrzebu księdza Popiełuszki. Tego dnia prowadziliśmy akcję z wystawą o Męczenniku w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie. Klimat tej akcji był niezwykły. Nie tylko z tego powodu, że bardzo wiele osób oglądało wystawę o ks. Jerzym, ale także dlatego, że wyjątkowo dużo osób podchodziło do nas, by porozmawiać w przedsionku Kościoła i wyrazić swój entuzjazm wobec prowadzonej przez nas akcji, dzieląc się przy okazji swoimi przeżyciami lub świadectwami związanymi z osobą bł. ks. Jerzego.

Przyzwyczailiśmy się do pozytywnych komentarzy i głosów poparcia w związku z prowadzoną akcją promocji kultu księdza Popiełuszki, bo spotykamy się z tym w większości odwiedzanych przez nas parafii. Tu jednak padł swoisty rekord, bo w ciągu całej niedzieli podeszło do nas ok. 30-40 osób, aby choć przez chwilę porozmawiać o księdzu Jerzym. Pamiętam, że po jednej z ostatnich Mszy Św., podszedł do nas mężczyzna, mniej więcej po czterdziestce, ze łzami w oczach i powiedział: “Robicie wspaniałą rzecz prowadząc tę akcję… Jestem wzruszony, bo mam szczególny powód… Gdy byłem mały mój tato zabrał mnie do kościoła na Żoliborzu i ksiądz Jerzy raz do nas podszedł… i pogłaskał mnie po głowie…”. Wypowiadając te słowa mężczyzna rozpłakał się!

Jak widać pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce  trwa nadal. Nasz błogosławiony jest obecny w sercach wielu Polaków. To nas buduje i daje motywację do dalszych działań. Najbliższa akcja już niedługo, 10 listopada w Pogódkach (diecezja pelplińska).

MK / MG

Możesz również polubić…