Spotkanie i prelekcja Jerzego Zelnika na Zamku w Korzkwi k. Krakowa

Wielkie podziękowania dla gospodarzy miejsca oraz dla Księdza Pawła Łukaszki (proboszcza parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Korzkwi) za pomoc w organizacji spotkania, które stało się kolejną odsłoną działań upamiętniających tegoroczną rocznicę urodzin ks. Jerzego Popiełuszki.

Jerzy Zelnik, po spotkaniu na Zamku w Korzkwi 29 października 2022

Gospodarzem programu był Marek Kędziorek z Rady Fundacji Wspierania Kultu Polskich Świętych i Błogosławionych, a gościem specjalnym spotkania był Jerzy Zelnik-wybitny aktor i Twórca, który przez wiele lat wytrwale kultywuje pamięć o Męczenniku, poprzez programy artystyczne i spotkania realizowane w różnych miejscach Polski. To właśnie Jerzy Zelnik był obecny przy tamie we Włocławku…gdy stawiano tam pierwszy drewniany krzyż upamiętniający męczeństwo ks.Popiełuszki. Swoim doświadczeniem znajomości z kapłanem i przeżywaniem jego osoby podzielił się z uczestnikami spotkania, wśród których niespodziewanie przeważała młodzież, która niemalże wypełniła salę na Zamku!

To duży sukces, biorąc pod uwagę jak bardzo trudno w dzisiejszych czasach zainteresować młodzież ambitniejszymi tematami!

Mówił pięknie, z przejęciem-od serca… z autentycznym wzruszeniem i przekonaniem o potrzebie przybliżania cennego dziedzictwa Męczennika naszych czasów i wartości, które kultywował ! Uczestnicy oglądali film o ks. Jerzym, a także mogli zwiedzić na koniec przywiezioną na spotkanie przejmującą wystawę.

Możesz również polubić…