Odszedł Andrzej Gach

Z żalem pragniemy poinformować, że dnia 11 listopada 2020 r. w wieku 64 lat odszedł od nas pan Andrzej Gach, kustosz pamięci o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, członek “Solidarności”, wieloletni animator pielgrzymek z Sandomierza do Częstochowy, człowiek wielkiego serca.

Marek Kędziorek: Andrzeja poznałem kilka lat temu, gdy zaprosił mnie do Sandomierza ks. Proboszcz Krzysztof Rusiecki, by w parafii p. w. Nawrócenia św. Pawła przybliżyć postać i nauczanie ks. Popiełuszki. Wtedy zdarzyła się niespodzianka – Andrzej w dniu mojego przyjazdu zainicjował utworzenie grupy Misjonarzy Księdza Jerzego! Miałem okazję uczestniczyć w pierwszym spotkaniu tej grupy liczącej kilkudziesięciu mężczyzn. Otrzymałem również później od niego legitymację honorowego członka tej wspólnoty! Przysłał mi również piosenki o ks. Jerzym, które sam nagrał. Ostatnią inicjatywą Andrzeja było uhonorowanie postaci Błogosławionego Męczennika poprzez nazwanie Jego imieniem traktu i mostu na Wiśle. Andrzej zdążył mnie poinformować o uroczystym otwarciu mostu im. Ks. Popiełuszki, jakie nastąpiło w październiku 2020 roku. Miał mi przysłać materiały dotyczące tego wydarzenia… Na początku listopada zadzwonił ze szpitala… Niestety, zaraził się koronawirusem.

Jego pogrzeb odbył się 18 listopada 2020 r. Mszę pogrzebową sprawował JE ks. bp Edward Frankowski.

Nota o śmierci pana Andrzeja na stronie www diecezji sandomierskiej: https://diecezjasandomierska.pl/zmarl-andrzej-gach/

Możesz również polubić…