Dziś 36. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Już 36 lat upłynęło od czasu męczeńskiej śmierci księdza Jerzego. Jako promotorzy kultu Męczennika naszych czasów, przeżywamy ten czas w modlitwie i w zadumie. Modlimy się o to, aby Jego nauczanie i przykład świętego życia nadal oddziaływały na współczesne pokolenia Polaków, szczególnie tych młodych, którzy mogą pogubić się i często się gubią na tym świecie. Modlimy się też o rychłą kanonizację Błogosławionego, która z pewnością przyczyni się jeszcze bardziej do promocji Jego osoby i orędzia skupiającego się w tym wielkim cytacie ze św. Pawła: “Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

Cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że otrzymaliśmy łaskę promowania księdza Jerzego i Jego nauczania. Mimo licznych przeciwności i ataków jesteśmy wewnętrznie pewni, że ksiądz Jerzy towarzyszy nam i wstawia się za nami u Boga . Ostatnie wydarzenia związane z odtwarzaniem naszej strony internetowej po ataku hakerskim ewidentnie to potwierdzają.

Cieszymy się też, że udało nam się zamówić wiele Mszy św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Męczennika. Dziś jest pewna ich kumulacja. Odprawione zostaną cztery Msze zamówione przez nas, jako promotorów kultu. Do tego jednak trzeba jeszcze dodać Msze św. w intencji ojczyzny, które są inicjatywami innych grup i środowisk. To zaprawdę piękny dzień, kiedy tak silny impuls modlitewny idzie do Nieba za naszą ojczyzną. Przypomina się w tym kontekście treść objawień prywatnych danych św. Faustynie Kowalskiej. W jednym z widzeń ujrzała tron Boży przed którym było obecnych trzech polskich świętych: Stanisław Kostka, Andrzej Bobola i Kazimierz Królewicz, którzy się wstawiali za Polską (Dz. 689). Czy jest możliwe, aby od 36 lat nie był przy naszych świętych obecny również ksiądz Jerzy Popiełuszko? Wierzymy, że tak właśnie jest.

Zachęcamy do uczestnictwa w obchodach 36. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Popiełuszki organizowanymi przez parafię św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Msza z modlitwą o kanonizację księdza Jerzego odbędzie się tam o godz. 18:00, a przewodniczyć jej będzie biskup Piotr Jarecki. Udział we Mszy Świętej będzie można wziąć za pośrednictwem transmisji w TV Trwam, w Radiu Maryja, Radiu Warszawa oraz poprzez stronę www.popieluszko.net.pl.

Możesz również polubić…