Akcja promocji ks. Popiełuszki w Przeworsku

Na zdjęciu: Ołtarz główny Bazyliki Grobu Pańskiego w Przeworsku, źródło: Materiały Parafii pw. Ducha Świętego w Przeworsku

8 marca miała miejsce kolejna akcja promocji osoby i nauczania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tym razem gościliśmy w Przeworsku, w Sanktuarium Grobu Bożego.

Akcja, którą prowadził Mateusz Gawroński bardzo zainteresowała wiernych zgromadzonych na niedzielnych mszach św. Sporo osób dziękowało za wystawę, krzepiące słowa i przypomnienie o naszym wielkim błogosławionym, o którym Jan Paweł II powiedział, że stoi u źródeł odzyskania przez Polskę niepodległości, podobnie jak wielu innych polskich męczenników, począwszy od św. Stanisława ze Szczepanowa.

Akcja przypadła na dni, w których było już wiadomo, że koronawirus jest w Polsce. Trzeba w tym kontekście powiedzieć, że modlitwa za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki o ustanie zarazy jest zdecydowanie dobrym pomysłem. Ksiądz Jerzy w znacznym stopniu przyczynił się do tego, że w Polsce ustała czerwona zaraza komunizmu. Powinniśmy z wielką ufnością zanosić do niego modlitwy również o ustanie zarazy koronawirusa. Zachęcamy szczególnie do zamawiania mszy św. za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w tej intencji.